Festivalimiz UNESCO Resmî Sayfasında

Festivalimiz UNESCO Resmî Sayfasında

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Dpü Çini ve Seramik Araştırma Merkezi, Kütahya Dpü Kütahya Güzel Sanatlar Myo, Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası ile Zafer Kalkınma Ajansı İşbirliğinde 1-5 EKİM 2018 Tarihleri arasında Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde ÜÇÜNCÜ DUMLUPINAR ÇİNİ VE EL SANATLARI FESTİVALİ (SERGİ-PANEL-WORKSHOP) gerçekleştirilecektir.

Türkiye’de çalışmalarıyla çiniciliğe ve Türk el sanatlarına büyük katkılar sağlayan akademisyenlerin ve sanatçıların davetli olduğu Üçüncü Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali’ne UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na (Creative Cities Network) üye olan ülke temsilcileri de katılacaktır.

Son derece kollektif bir işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Üçüncü Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivaline destek olan, katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ise şunlardır: MEB Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü, Kütahya Dpü Güzel Sanatlar Fakültesi, Çiniciler ve El sanatları Odası, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği, KÜSİAD,KÜGİKAD-KÜSAD,SAYTED,VAV DERNEĞİ, GÜSED, Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi, Kütahya halk Eğitim Merkezi ve  Kütahya mesleki Teknik Anadolu lisesi.

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı (Creative Cities Network) sürecinde oldukça önemli olan Üçüncü Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali, günlük yaklaşık 250.000 kez ziyaret edilen UNESCO resmi web sayfasında da ilan edilmiştir. Festivalimizin UNESCO sayfasındaki linki : https://en.unesco.org/creative-cities/events/coming-next-kutahya-third-edition-dumlupinar-cini-and-handicraft-festival

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, Salı