Çini ve El Sanatları Festivali

Unesco yaratıcı şehirler ağı kapsamına giren Kütahya ilinin el sanatlarını, çini ve seramiğini temel alarak; ilin kültürünü, folklorunu, edebiyatını, yaşam şeklini uluslararası ve ulusal düzeyde tanıtmak, sanatsal ve kültürel bir algı oluşturmaktır.

Kütahya ilinde var olan el sanatlarının ilin ekonomik gelişiminin lokomotifi olan ve özünde yaratıcılık bulunan sektörleri, şehirlerin yaratıcılığını ekonomik ve kültürel bir değere dönüştüren unsurlar olarak ülkelerin kalkınmalarında önemli bir aktör görevi üstlenen yerel yönetimleri, sanatsal kuruluşları ve sanatçıları bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve var olan değerlere sahip çıkmak konusunda sorumluluk algısı geliştirmek.

Kütahya ilinin gelişiminde önemli bir payı olan yaratıcılık temelli sanat ve zanaat alanlarını, ili sanatsal ve kültürel bir marka haline dönüştüren el sanatları ile ilgili olarak yerel yönetimleri, sanatsal kuruluşlarını ve sanatçıları bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve var olan değerlere sahip çıkılması konusunda sorumluluk algısı geliştirmektir.

Bulunan sektörleri, şehirlerin yaratıcılığını ekonomik ve kültürel bir değere dönüştüren unsurlar olarak ülkelerin kalkınmalarında önemli bir aktör görevi üstlenen yerel yönetimleri, sanatsal kuruluşları ve sanatçıları bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve var olan değerlere sahip çıkmak konusunda sorumluluk algısı geliştirmektir.

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihleri 01 - 05 Ekim 2018, Pazartesi    |    Saat :10:00 - 19:00
Etkinlik Yeri Hezar Dinari Kültür Merkezi
Etkinlik Türü Panel
Etkinlik Sahibi T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
Etkinlik Sitesi http://elsanatlarifestivali.dpu.edu.tr/
Konuşmacılar KÜTAHYA VALİSİ, KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ, KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI, KÜTAHYA DPÜ REKTÖR, ZAFER KALKINMA AJANSI, KÜTAHYA PORSELEN ONURSAL BAŞKANI
12 Eylül 2018, Çarşamba / 567 defa okundu.